Podróżowanie kamperem w czasach pandemii

Podróżowanie kamperem w czasach pandemii

Rok 2020 zmienił na stałe nasze życie i pokrzyżował plany praktycznie wszystkich – od przedszkolaków po przedsiębiorców. Szczególnie mocno ucierpiała na tym turystyka, choć na szczęście branża caravingowa szybko wstała z nóg i co ciekawe, zainteresowanie wokół niej wzrosło! Cały świat dąży do minimalizacji ryzyka zakażenia koronawirusem – idealny zatem stał się wynajem kampera na ubiegłe i następne wakacje.

Podróże kamperem stały się bezpieczniejszą formą wakacji niż tradycyjna podróż samolotem do zatłoczonego hotelu. Oto kilka powodów dla których warto rozważyć wynajem kampera, jako swój wakacyjny domek na kołach podczas najbliższych urlopów.

1. Kamper to Twój własny, prywatny świat

Taka forma podróży naprawdę pomóc może ograniczyć do minimum kontakty z ludźmi. Twoja prywatna kuchnia, sypialnia, łazienka, auto, prysznic czy jadalnia – wszystko to znajduje się w jednym miejscu i to Ty decydujesz, czy zostawisz tę przestrzeń dla siebie (lub was), czy będziesz dzielić ją z innymi. 

2. Dezynfekcja w wypożyczalni kamperów

Wypożyczalnie kamperów stają teraz na wysokości zadania, by podróżnicy którzy korzystają z ich usług, czuli się jak najbardziej komfortowo i bezpiecznie. Nie inaczej jest u nas! Dokładna dezynfekcja przed i po każdym kliencie, nie tylko poprzez odkażanie powierzchni płaskich, ale też wykorzystanie zabiegu ozonowania całej kabiny kierowcy jak i tej mieszkalnej – to środki, które pomagają dokładnie odkazić środowisko pojazdu kempingowego. W naszej wypożyczalni kamperów oprócz dezynfekcji, otrzymasz również wielorazowe maseczki z filtrem oraz płyn dezynfekujący na drogę.

3. Kempingi przystosowane do „reżimu sanitarnego”

Kempingi w całej Polsce ale też na świecie, dostosowały swoje parcele w taki sposób, by maksymalnie odciąć kontakty między użytkownikami. Powstały m.in indywidualne podłączenia wody czy prądu dla każdego pojazdu, dzięki czemu kontakt między podróżującymi jest ograniczony. Na części tego typu ośrodków, powiększone zostały same parcele, by zapewnić większą przestrzeń między użytkownikami. Coraz więcej kempingów proponuje też płatność bezgotówkową, np. poprzez zwykły przelew, dzięki czemu unikniesz wizyty w kasie kempingu.

4. Spanie kamperem na dziko

Podróż kamperem to synonim wolności, dlatego też wcale nie musisz wybierać kempingów na swój nocleg. To co może być największą zaletą podróży kamperem w czasach covid-19, to możliwość spania na dziko. W Polsce jest to nadal legalne, zatem stając praktycznie gdziekolwiek, możesz w tym miejscu spać. Nie tylko zaoszczędzisz dzięki temu pieniądze, ale też ograniczysz do zera kontakt z innymi osobami.

5. Akcja #BezpieczniejszeWakacje

aPolska Grupa Caravaningowa wraz z firmami z tej branży uruchomiła akcję #BezpieczniejszeWakacje – kampania ta ma na celu promowanie caravaningu jako bezpieczniejszą formę wakacji, ma również wspierać wszystkie firmy z branży takie jak wypożyczalnie kamperów i przyczep czy sklepy i dealerów. Jako Podróżowanie Kamperem dołączyliśmy do tej akcji i wspieramy ją całym sercem! Więcej informacji na temat akcji znajdziecie na bezpieczniejszewakacje.pl 

Oczywiście mówimy tu nie o bezpiecznej, a o bezpieczniejszej formie podróżowania i warto podkreślić tą różnicę. W czasie podróży może zdarzyć się, że będziesz musiał/a przebywać pośród ludzi np. podczas tankowania, będzie trzeba zapłacić w kasie za uzupełnienie baku kampera. Takie czynności są już jednak również coraz bardziej bezpieczne, m.in dzięki zastosowaniu maseczek jak i rękawiczek ochronnych oraz dezynfekcji rąk. Dla nas, wynajem kampera może być genialną alternatywą dla klasycznych wakacji z biurem podróży, zazdrościmy też wszystkim tym, którzy swoją przygodę z kamperem odbędą po raz pierwszy, bo ta pierwsza podróż zawsze jest niezapomniana, niemniej na szczęście niż te kolejne. 

Ponieważ chcemy zapewnić maksimum bezpieczeństwa użytkownikom naszego kampera, stworzyliśmy dedykowaną stronę informującą o panujących zasadach i zabiegach które podejmujemy, by uczynić waszą podróż bezpieczną.  Znajdziecie tam informację jak dezynfekujemy naszego kampera oraz w co wyposażamy was na podróż. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, możecie skorzystać z umieszczonego tam formularza. 

Tymczasem jeśli jesteś z Poznania lub okolic, to zapraszamy Cię do obejrzenia naszego kampera na wynajem! 

Wierzymy, że wyjazdy kamperem mogą być bezpieczne 🙂 

#BezpieczniejszeWakacje

Dodaj komentarz